Povýstavní slovo…..

Vážení a milí vystavující, návštěvníci a příznivci bavlnek,

jarní dvojvýstava je za námi, a tak je čas ji zhodnotit a zejména poděkovat všem, bez kterých by nebyla anebo nebyla taková.

První poděkování patří všem vám, kteří jste přijeli předvést ve výstavním kruhu své bavlnky. Někteří jste vážili docela dlouhou cestu, někteří jste tomu věnovali čas od pátku až do neděle. Vážíme si toho, že jste byli s námi. A věříme, že se Vám společně strávený čas líbil, že se Vám líbilo jak sobotní hodnocení pana Tomáše Kučery, tak i to nedělní, které měla na starosti paní Monika Blaha. Moc gratulujeme všem vítězům, ale vlastně všem účastníkům – klubové výstavy jsou událostí roku a pro všechny majitele je prestiží tam své pejsky předvést.

Při té příležitosti bychom ještě jednou rádi pogratulovali všem přihlášeným soutěžícím o Cotona roku 2023 a zejména pak vítězům soutěže. Budeme se těšit na další ročník, jehož podmínky jsou již k dispozici na klubovém webu.

Další poděkování patří oběma jmenovaným rozhodčím – za laskavé posuzování, jejich přístup k pejskům i k majitelům, za popisné posudky. Jsme rádi, že přijali naše pozvání.

Rádi poděkujeme i personálu v kruhu – vedoucí paní Iveta Kučerová byla rychlá a efektivní, zapisovatelka paní Míša Marečková pak jako vždy precizní a spolehlivá. Porvala se úspěšně i s drobnými technickými problémy tak, že jste je možná ani nezaznamenali.

Díky patří všem, kteří výstavu pomohli připravit a postavit. Ten, kdo si to někdy zkusil, ví, že je to pěkný kus práce. Trofejí, cen a pozorností bylo velké množství – už jen nanosit všechno do sálu chvilku dá (byla toho tři plná auta). A pak všechno uspořádat tak, aby se rozhodčímu a personálu v kruhu dobře pracovalo a výsledek pro Vás vypadal hezky. Bylo velmi milé od partnerů členek výboru, že ochotně a s úsměvem přiložili ruce k dílu. Připojili se i někteří členové klubu a z toho máme opravdu velkou radost – děkujeme!

Poděkování náleží bonitační komisi – bonitace probíhaly rychle a efektivně a my se těšíme na nové jedince, kteří se zapojí do chovu.

Celou akci obětavě zdokumentoval Jiří Křivánek. A fotografie dodal obratem. Díky, Jíro!

Obrovským přínosem byla přítomnost pana doktora Beránka. Nejen že bonitujícím ušetřil čas, který by strávili cestou do jeho ordinace na vyšetření, ale zájemci měli možnost vyslechnout opravdu skvělou přednášku na téma dědičných očních vad, vysvětlení důležitosti vyšetření, mohli se ptát na vše, co je zajímalo. Pan doktor má dar vysvětlovat srozumitelně. Je uznávanou kapacitou a jeho čas je drahý. O to více si vážíme toho, že přijal naše pozvání a strávil s námi sobotní den.

Další velmi zajímavé povídání nabídla paní Lucie Kubová, evropská distributorka kosmetiky True Iconic. Mluvilo se nejen o této kosmetice, ale i o tom, jak si poradit s tím, co cotonky občas trápí – slzící oči, znečištěné tlamičky, rezavé tlapky, záněty v uších…. a také třeba o tom, jak si správně vybrat nůžky a jak je vzít do ruky. Původně jsme si měli povídat hodinku, ale pro spoustu dotazů a praktických ukázek se společný čas docela protáhl. Lucie, děkujeme, že jsi se s námi podělila o své zkušenosti. I za možnost nakoupit v tvém krásném novém stánku.

Krásné kokardy na neděli nám s láskou ručně ušila Naďa Trkolová, majitelka dvou cotoních holčiček. Věříme, že se vám líbily a budou vám dělat radost.

Děkujeme i všem, co přivezli něco malého pro pejsky, které neměli tolik štěstí jako ti naši. Plnou tašku nakonec odvezla Katka Hanischová do Psího útulku v Bohumíně.

Poslední a velký dík patří všem našim sponzorům. Bez nich by dárky a pozornosti nemohly být tak bohaté. Pevně doufáme, že vám všem udělaly radost. Rádi bychom je všechny ještě jednou vyjmenovali.

Naše výstavy podpořili:
  • Lucie a Alexandr Kubovi, firma AlexK, slevový kupón 24040518 (sleva  10%) můžete využít do 31. 06. 2024
  • Firma Mazaný pes, nám dodala chlupaté pelíšky pro vítěze. Mají velmi široký a krásný sortiment nejen hlavolamů a pelíšků. Navštivte jejich e-shop.
  • Paní Deana Zelinová věnovala vouchery na tvorbu chovatelského letáčku. S její tvorbou se můžete seznámit zde.
  • Firma Marley & Harry´s nám připravila ochutnávky sušených masíček. V plánu byl i prodejní stánek, ale bohužel pro zdravotní indispozici paní Valendové bylo vše jinak. Ta je z nemocnice již doma, daří se jí lépe a to je nejdůležitější. Sušená masíčka můžete objednat zde. S kódem VELMEZ24 získáte  10% slevu.
  • firma Royal Canin, pro aplikaci Chovatelského programu můžete kontaktovat pana Zdařila (jan.zdaril@royalcanin.com)
  • soukromí přispivatelé a Klub Coton de Tuléar

Nakonec bychom rádi připojili odkazy do galerie na všechny fotografie, které jsou Vám k dispozici pro vaše potěšení. Ať Vám dělají radost!

Speciální výstava, Velké Meziříčí, 6.4.2024; vítězové

Speciální výstava ,Velké Meziříčí, 6.4.2024; posuzování v kruhu