WDS Lipsko 2017

Výstavní sezóna letošního roku vyvrcholila mezi 9. a 12. listopadem v Lipsku, na jehož výstavišti se konal největší svátek pro všechny kynology – Světová výstava psů. Předcházela jí jednodenní výstava German Winner Show, která se konala 8. listopadu.

Přihlášeno bylo na třicet tisíc psů, z České republiky se představilo celkem 1770 psů, procentuálně naše země patřila spolu s Německem, Ruskem, Polskem a Itálií mezi pětici zemí s největším zastoupením vystavovaných jedinců. Tato statistika neplatila u bavlnek, z nichž téměř polovina přijela ze severu Evropy – ze Švédska, Dánska, Finska a Norska, významné zastoupení pak měli i cotonci z Německa.

Naše plemeno posuzoval rumunský rozhodčí pan Cristian Stefanescu, přihlášeno bylo celkem 107 psů a fen ve věku od 6 měsíců až po veterány, zúčastnilo se o 11 méně. 

Drželi jsme samozřejmě palce zejména členům našeho klubu a českým odchovům. Ve velké konkurenci opravdu krásných psů a fen si výborně vedla nejmladší přítomná handlerka, slečna Alexandra Bartošová, která díky podpoře rodiny měla možnost předvést svého MARSe The Sweetest Coton, allias Harryho.

Paní Joanna Rojek vystavila Cotonbrie MONTEWHITE (V1, JCAC, BOJ, BOB, 3. BIG Junior, Světový vítěz mladých) a Cotonbrie LADY MARGOTH (V2, Res. CAC).

Paní Karolina Daszkiewicz představila Cotonbrie LENNON JOHN THE SWEETEST COTON (V) a MARLIN MONROE The Sweetest Coton (V).

Z českých odchovů se představil díky paní Darje Klevisar skvěle připravený a elegantně předvedený  veterán MONSIEUR AMES Ráj Karpat, potomek Enchante Prince Batiskaj x A Sweet Lady du Domaine de la Rouviere (V1, VCAC, BOV, BOD Veteran, Světový vítěz veteránů), a NICOLASS Sněženky z Madagaskaru, potomek Borise of the Swift Cotton x Debby Sněženky z Madagaskaru (V), prezentovaný paní Mešelou Poljanec.

Rádi bychom všem jmenovaným poděkovali za reprezentaci. Gratulujeme všem vítězům, zejména pak Joanně k opravdu významnému úspěchu.

Gratulujeme i paní Darje Klevisar, která skvěle prezentovala krásného veterána v úžasné kondici, narozeného v české chovatelské stanice Ráj Karpat.

Celkové výsledky naleznete zde.