Speciální ocenění klubu za propagaci plemene

Toto speciální ocenění je od 22. 6. 2013 udělováno cotonkům za celoživotní propagaci plemene Coton de Tuléar mimo výstavní a mediální sféru.
Každý rok se vyhlašuje 1 cotonek, který se zasloužil o reprezentaci plemene například v agility, dogdancingu, canisterapii, obedience, a pod.

Podmínky získání ocenění:

• nepřetržité 3-leté členství majitele oceňovaného cotonka v klubu
  • alespoň 3-leté působení oceňovaného cotonka v daných kategoriích

Nominace je možné zasílat během celého roku na adresu klubu. O přidělení ocenění rozhodují členové klubu hlasováním.

Oceněný cotonek obdrží pohár a diplom na nejbližší klubové akci po vyhlášení.

Cukřík Chundelaté Kouzlo

Majitel: Rita Zdráhalová

MEDAILONEK

Cukřík Chundelaté kouzlo, slyší i na Cuki, Cukíšku, Cukřenko, Miláčku, Míšáčku, se cukrikchundelatekouzlomnarodil 26.10.2007 u chovatelky Kristýny Kohoutové ze spojení Flash-Dancer of Woodland Cottage a Odette Klenot Toliary.

Jako malý se zúčastnil několika výstav. V roce 2008 na MVP České Budějovice získal titul CAJC.

Účast na výstavách ho, jako pejska plného energií, však nebavila. Proto se rozhodla majitelka Rita Zdráhalová vydat se s ním na dráhu psích sportů. Začali s flybalem, ale nakonec zakotvili u agility. Cukřík se velmi rychle naučil překonávat skokové, zónové a probíhací překážky. Bylo vidět, že ho agility moc baví. Po zranění majitelky se Cukříka ujala výcvikářka Hanka Vrzalová, spolu několikrát stáli na stupních vítězů.
Od jara 2014 mu dělá parťačku teprve desetiletá Rita Firýtová. Zúčastnili Mistrovství ČR mládeže v agility 2014 a Mistrovství ČR agility kategorie XS 2014. V letošním roce již mají splněné podmínky pro účast na Kvalifikačním závodu juniorů na mistrovství Evropy a na Mistrovství ČR mládeže v agility 2015. I na oficiálních závodech drží tým Rita a Cukřík krok s pejsky vedenými dospělou osobou a nejednou již spolu stáli na stupních vítězů.

I když agility Cukříka moc baví, přesto se nejraději honí na zahradě se svými třemi kamarády, briardem, americkým staffordem a border kolií, a dělá jim šéfa…

Daisy Chundelaté Potěšení

Majitel: Tereza Zůnová

daisychundelatepotesenim

S Daisy začala její panička cvičit hned od štěňátka. Nejdřív spolu trénovaly “užitkovou” poslušnost, výcvik si zpestřovaly triky z dogdancingu. Časem vyzkoušely agility, ke kterému se čas od času vracejí.

Srdeční záležitostí se jim stal dogdancing – tanec se psem. Zúčastnily se spolu mnoha soutěží tohoto sportu, na většině z nich se umístily na medailových pozicích. Nejprestižnějším závodem, kde spolu tančily, bylo Mistrovství republiky dogdancingu v roce 2009. Kromě závodů skládají také zkoušky, ze kterých mají doma mnoho kokard. Dogdancingem baví publikum na předváděčkách, pravidelně vystupují na klubových akcích Klubu Coton de Tuléar.

V současné době se kromě závodění věnuje Daisy se svojí paničkou především tréninkům ostatních pejsků a jejich majitelů, kde jim pomáhá k lepí poslušnosti a příjemnějšímu společnému životu. Ze závodů dogdancingu si občas odskočí třeba na závody poslušnosti, do budoucna by se rády vrátily k agility a zkusily si nějaké závody i v tomto sportu.

Beruška Bohemia von Niemes

Majitel: Jaroslava Holasová

beruskabohemiavonniemesm

Beruška začala běhat agility závodně 16. 4. 2005. V období do 16. 6. 2012 se zúčastnila 85 oficiálních záv
odů, mezitím i několika zahraničních (Slovensko, Rakousko).

Třikrát se nominovala k účasti na mistrovství republiky v letech 2007, 2008 a 2009, kde se umístila na 11. místě. Běhala také v elitní třídě SA3.

Nejlepší výsledky: zkouška SA1 – 1. místo 2x, SA2 – 1. místo 8x, SA3 – 2. místo – 1x, Jump + Open 1. místo – 4x.

S paničkou se mnohokrát zúčastnily ukázek agility na různých akcích, jako je den města, den dětí atd. Také jezdili předvádět agility do dětských domovů (Hamr na Jezeře, Doksy).